

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Output Type | Voltage - Buffered |
| Number of Channels | 4 |
| Number of Bits | 12 |
| Reference Type | External, Internal |
| Settling Time | 4.4 µs |
| Number of D/A Converters | 12 |
| Differential Output | No |
| Max Digital Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Digital Supply Voltage | 2.7 V |
| Interface Type(Data Interface) | I²C |
| Analog Supply Voltage | 2.7 V to 5.5 V |
Stock: 12
Distributors
pcbx
Unit Price$7.18897
Ext.Price$7.18897
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $7.18897 | $7.18897 |
| 10 | $5.63565 | $56.35650 |
| 25 | $5.24682 | $131.17050 |
| 50 | $5.06108 | $253.05400 |
| 100 | $4.88191 | $488.19100 |
| 300 | $4.70909 | $1412.72700 |
| 500 | $4.54238 | $2271.19000 |
| 1000 | $4.38161 | $4381.61000 |
